• Anasayfa
  • >
  • Spor
  • >
  • Almanlar mağlubiyeti hazmedemiyor: Erdoğan’ın takımına yenildik

Almanlar mağlubiyeti hazmedemiyor: Erdoğan’ın takımına yenildik

  • 1 month ago
  • 0

Almanlar, Borussia Mönchengladbach‘ın yasını tutuyor. Alman Ligi’nde lider vaziyette bulunan ve Başakşehir karşılaşmasından evvel J Grubu’nda lider var olan M’Gladbach, nihayet dakikada Crivelli’nin attığı şok golle yıkıldı ve Avrupa’ya veda etti. Medipool Başakşehir’in ele geçirdiği bu galibiyet Alman basınında hatri sayilir büyüklükte aksiseda uyandırırken, Alman gazete ve haber siteleri vaziyeti “Şok” ifadeleriyle izaha çalıştı. “Bundesliga’nın öncüsü beynelmilel mücadelede rezil oldu” ifadelerinin de bulunduğu haberlerde, nihayet dakikada gelen Başakşehir golüne deva bulmak amaciyla vakit kalmadığı da vurgulandı.

“BUNDELİGA’NIN LİDERİ ULUSLARARASI REZİL”

“Son da dakika golüyle Mönchengladbach, Başakşehir’e yenildi ve elendi’ başlığını kullanan focus.de, şu yorumu yaptı: “Borussia Mönchengladbach amaciyla üzüntü tek yenilgi. Taylar evinde, İstanbul Başakşehir’e yenildi ve Avrupa Kupaları’ndan acele çalisma süresini tamamlamis Başka bir deyişle emekli oldu. İlk yarıda bulduğumuz pozisyonlarda başarısız olduk. Türkler nihayet dakikada gruptan çıkacak golü attı. Gerçekler… Bundesliga’nın öncüsü beynelmilel turnuvada rezil… Başakşehir yenilgisiyle grup lideriyken üçüncü sıraya düştü. ülkemiz Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kurduğu ve gönül verdiği İstanbul Başakşehir, nihayet 16’ya kalmanın Heyecanını mücadele nihayetinde tezahüratlarla kutladı.”

“BAŞAKŞEHİR’İ RECEP TAYYİP ERDOĞAN KURDU”

Bayern Münih’i hafta sonu lig maçında 2-1 yenik etmeyi muvaffak olan M’Gladbach’ın Thuram’la golü bulmasına karşın İrfan Can Kahveci ve Crivelli’nin golleriyle şoka girdiği anlatilan haberde, “Son! Borussia Möndchengladbach artık Avrupa Ligi’nde değil” denildi. İrfan Can Kahveci’nin 44. dakikada attığı golde tam tek kaleci yıkımı yaşandığı da dile getirildi. Alman medyası Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kurduğu Başakşehir’in ekibinde Robinho, Arda Turan, Demba Ba, Eljero Elia benzeri mühim oyuncuların bulunduğunu ve tek sonraki turda da başarılarını ayni ritimde devam ettirebileceğini vurguladı. express.de B.Münih fatihi Gladbach’ın Başakşehir karşısında perişan tek vaziyete düştüğünü belirtti.

(Akşam)

Haber Videosu

: Almanlar mağlubiyeti hazmedemiyor: Erdoğan’ın takımına yenildik

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir