• Anasayfa
  • >
  • Güncel
  • >
  • Bahçeli, BM Genel Kurulu konuşması nedeniyle Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı telefonda tebrik etti

Bahçeli, BM Genel Kurulu konuşması nedeniyle Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı telefonda tebrik etti

  • 5 Months ago
  • 0

ulusalci devinim partisi genel Başkanı Devlet Bahçeli, Birleşmiş Milletler (BM) genel Kurulu’nda yaptığı konuşmasından dolayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı telefonla arayarak kutlama etti. Erdoğan, teşekkürlerini sunduğu Bahçeli’ye, rahatsızlığından dolayı da aciliyetli şifalar dileğinde bulundu.

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, yasamsal paylaşım sitesi Twitter hesabından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ulusalci devinim partisi genel Başkanı hükümet Bahçeli’nin BM genel heyeti sonrasında yaptığı telefon görüşmesine ait görsel paylaştı.

Erdoğan’ın, konuşması amaciyla kendisini kutlama eden Bahçeli’ye, “Çok teşekkür ediyorum, sağ olun, Allah razı olsun. Bu hassasiyetinize özellikle teşekkür ediyorum. Allah yar, yardımcımız olsun. Rabbim şifalar versin inşallah” dediği anlar, görüntüde yer aldı.

NE OLMUŞTU?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Birleşmiş Milletler 74. genel Kurulu’nda harita göstererek, “Ben heyecan ediyorum bu İsrail neresidir? Bu İsrail’in toprakları nereleri kapsıyor? 1947’de neresiydi, 1949-67’de neresiydi ve şu anda İsrail neresidir? BM İsrail’le alakalı aldığı kararları uyguluyor mu? O vakit BM ne işe yarıyor?” ifadelerini kullandı.

Suriye konusuna da değinen Erdoğan, Akdeniz’de boğulan Suriye’li Aylan bebeğin resmini göstererek “Milyonlarca masumu çok acele unuttuk. Aylan bebeği hayat çok acele unuttu” eleştirilerinde bulundu.

Kaynak: DHA
önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir