Çavuşoğlu, ‘Kimse afra tafra yapmasın’

  • 1 year ago
  • 0

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Zeytin Dalı Operasyonu üzerinden ABD’nin tutumunu eleştirerek, “Terör örgütüne karşı mücadelemize direk eleştiri yapamayıp da endirekt yönlerden halkoyu baskısından, tek şey söylemiş olmak amaciyla bize gelip de kimse afra tafra yapmasın. Bizim üzerimizden dahil politika popülizmi yapmasın kimse. Hele hele söylemediklerini Recep Tayyip Erdoğan’a söyleyemediklerini, söyledik benzeri ardindan açıklamalara da koymasınlar. Türk milleti de bütün yeryüzünde bilir ki Recep Tayyip Erdoğan kimsenin lafının altında kalmaz” dedi.

Çavuşoğlu, partisinin Antalya Kültür Merkezinde(AKM) düzen eden İl Danışma Meclisi Toplantısı’na katıldı. bakanimiz Çavuşoğlu’na, AK Parti Antalya Milletvekilleri Hüseyin Samani, Mustafa Köse, Gökçen Özdoğan Enç, Atay Uslu, İbrahim Aydın, Sena Nur Çelik, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, İl Başkanı Rıza Sümer, kaza belediye başkanları, kaza başkanları ve çok sayıda partili eşlik etti.

Toplantıda konuşan Çavuşoğlu, buralarda yapılacak istişarelerle yola çok dahada kuvvetli ayni ritimde devam edeceklerini kaydetti. AK Parti’de sorumluluklarin tek bayrak değişimi olduğunun altını çizen Mevlüt Çavuşoğlu, “Bayrak değişimi yapan arkadaşlar yönetimdeymiş benzeri bizimle omuz omuza yürümeye ayni ritimde devam edecektir. Bizim hep söylüyorum her vakitkinden dahada çok çalışmamız lazım. Gece gündüz çalışmamız lazım. Hasbi çalışmamız lazım. netice odaklı çalışmamız lazım. esas 2109’un Mart’ının 2019 Kasım’ın çalışmalarını bugünden yaparsak netice alırız. 2023 hedeflerine inanırsak, bu yolda çaba edersek hedeflerimize ulaşırız. Önceden köy dediğimiz mahallelerde, yaylalarda her tek vatandaşın derdi nedir, meselesi nedir, onu da bileceğiz. Her tek mahallenin, her tek sokağın ihtiyacı nedir onu da bileceğiz. tek resim çektirerek oradan ayrılamayız. Her tek vatandaşın isteği ne meselesi onu alacağız, efendim oradan oy gelmez o aileden bize destek gelmez demeyin arkadaşlar” diye konuştu.

“Kazanılmaz diye tek şey yok”

“Küçük Moskova denilen Gazipaşa’da, AK Parti bayrağını dikebiliyorsak Antalya’nın her yerinde bu bayrağı en kuvvetli şekilde dalgalandırabiliriz” diyen bakanimiz Çavuşoğlu, “Her geçen vakit orada oyumuz artıyor. Gazipaşalılar hizmetin de insanın da değerini biliyor. İşte Akseki. Akseki’de bu dönemde belediye başkanlığını kazanıyorsak senelerden sonra. Gündoğmuş Zati senin orası kale. Doğduğu yaylanın bağlı olduğu Gündoğmuş’a müspet ayrımcılık yapar derler onun amaciyla tek şey demiyorum. İnanacağız kazanılmaz diye tek şey yok” ifadelerine yer verdi.

“Hayallerimiz var”

Türkiye’nin hatri sayilir büyüklükte amaçlari amaciyla çok çalışacaklarının altını çizen Çavuşoğlu, “Hastaneler yapıyoruz. Bu sene Mayıs ayında da Antalya’ya bin yataklı denilmişti ama revize edildi bin 500’e çıktı yatak sayısı. Biz ne amaciyla politika yapıyoruz. Ne amaciyla bu yollara düşüyoruz. neden tek davanın, çatının altında toplandık. Zira hayallerimiz var. Zira ülkemiz sevdamız, millet aşkımız var. Türkiye’yi değiştirelim, dönüştürelim dedik. ‘Artık hiçbir şey eskisi benzeri olmayacak’ diyen benzeri koca yürekli tek liderin peşine düştük. Öyleyse Türkiye’yi hedeflerine ulaştırmamız lazım. mesuliyet bizde. millet bize görev vermiş mesuliyet da vermiş. Bu güveni boşa çıkartamayız biz. Türkiye’nin hayallerini ve hedeflerini biz gerçekleştiremezsek başka hiç kimse gerçekleştiremez” dedi.

“Gün birlik beraberlik günüdür”

“Türkiye’yi bu erken kime teslim edebilirsiniz?” diye salona soran Çavuşoğlu şöyle konuştu:
“Objektif bakın. Türkiye’yi kime teslim edebilirsiniz başka. bu erken Türkiye’de Ne yazık ki kamplaşmayı, ayrışmayı bendeniz sevmem ama ulusal duranlarla, ulusal olmayanların karşıtlığı görünüyor. ulusalci devinim partisi ile de ve bu milleti seven insanlarla da hizmet yolunda da Türkiye’nin amaçlari yolunda da işbirliği yapmamız lazım bundan da kaçınmayın arkadaşlar. vakit birlik beraberlik günüdür. vakit ayrışma bugünü değildir. Biz başkalarına da kapı kapatmıyoruz. ulusal var olan ülkemiz sevdasını yüreğinde taşıyan her parti, her tek kişi ile Türkiye’nin menfaatleri ile alakalı işbirliği yaparız, gurur mevzusu yapmayız, gocunmayız. Memnuniyetle yaparız.”

“Her şeyi kaidelerine göre yaptık”

Hizmetleri yaparken karşılarına çıkan tehditleri de yok edeceklerini belirten Çavuşoğlu, “Bugün Afrin’de bu hareketi başlatıncaya civarindan her biçimde ikazı yaptık. Teröristlere yaptık. Onları uyardıkça, onlar bizim zafiyet gösterdiğimizi sandılar. Destek verenleri, silah verenleri uyardık. Onlara ideolojik olarak sempati duyanları da uyardık. ‘Bu tek pkk terör örgütüdür’ dedik dinlemediler. Cumhurbaşkanımız, ‘Bir gece ansızın gelebiliriz’ Diye konuştu tekrar dinlemediler. Biz o vakit dedik ki biz de tepelerine bindik. Şundan emin olun yaptığımız iş hukukidir. yasal müdafaadır. beynelmilel hukuka uygundur. BM Güvenlik Konseyinin kararlarına uygundur. Ne gerekiyorsa diplomasi amaciyla yaptık bilgilendirmeyi yaptık. Kimseden destur almadık. Herkese söyledik. BM, NATO komşu ülkelere, Hem de ilişkilerimiz iyi olmadığı halde rejimin İstanbul başkonsolosluğuna dahi nota verdik. Her şeyi kaidelerine göre yaptık. Askerlerimiz girdi. Mehmetçiğimiz orada Rabbim onları korusun. ÖSO da orada. Dayanışma içinde nasıl Fırat Kalkanı bölgesini DAEŞ’ten temizlediysek Afrin’i de PKK ve YPG’den DAEŞ’ten temizleyeceğiz. temiz edeceğiz” dedi.

“Bize afra tafra yapmasın”

“Bize kimse  us vermesin” diyen Mevlüt Çavuşoğlu, “Hele hele ders hiç vermesin. İnsani konularda kimse bize tek hatırlatmada dahi bulunmasın. İnsani konularda yeryüzünde Türkiye’den dahada duygulu tek ülke, dahada duygulu tek millet yoktur. İnsani yardımlarda yeryüzünde açık ara birinci ülkeyiz ulusal gelire göre. Türkiye’deki 3,5 milyon Suriyeli’ye ev sahipliği yaparken kimse bize siviller ne olacak diye Sual sormasın. Dünyadaki mazlumların yardımına koşan evvel memleket olurken oradaki sivillerin vaziyeti ne olacak diye kimse Sual sormasın. Varsa tek katkın gel yap. Varsa tek düşüncen gel söyle. pkk terör örgütüne karşı mücadelemize direk eleştiri yapamayıp da endirekt yönlerden halkoyu baskısından tek şey söylemiş olmak amaciyla bize gelip de kimse afra tafra yapmasın. Bizim üzerimizden dahil politika popülizmi yapmasın kimse. Hele hele söylemediklerini Recep Tayyip Erdoğan’a söyleyemediklerini söyledik benzeri ardindan açıklamalara da koymasınlar. Türk milleti de bütün hayat da bilir ki Recep Tayyip Erdoğan kimsenin lafının altında kalmaz” ifadelerine yer verdi.

“Korkusundan başkonsolosum diyemeyen korkak”

Operasyonları hazmedemeyenler olduğuna işaret eden bakanimiz Çavuşoğlu, “Peki içeride hazmedemeyenlere ne diyeceksiniz. milletin bazıları açık açık cüret gösterip hainliği alana koyuyor. pkk terör örgütü oradan roket atacak camilerde yurttaşları şehit edecek, hanelerinde huzursuz edecek, hanesi yıkacak, kamplara atacak,’ neymiş efendim barış hakim olacak’ Kime karşı? barış dediğin şey ülkeler arasında olur. pkk terör örgütüne ikazı yaparsın silahı bırak dersin bırakmazsa tepesine inersin gömersin. Yapılacak iş bu. Tıpkı Türkiye’nin dağlarında, inlerine gömdüğümüz gibi. Orada da gömeceğiz. ardindan harekatı destekliyoruz deyip de, harekatı küçümsemek amaciyla iktidarı suçlamak amaciyla ayrım yollardan hücum yapanlar var. CHP’nin genel reis Yardımcısı var, benim memurumdu evvelce kısa sürelik bana gelip bunları dile getirmek istemezdim bu bakanlıkta tek AK Partili varsa benim diye yalvaran Perişan şimdi partinin ismini dahi söyleyemiyor. Musul Başkonsolosluğumuz DAEŞ tarafından ele geçirilince bu zat bana oradaki savunmalar hususi harekatçılar ve çalışanlar söylüyor. İfade kayıtları da bakanlıkta. Korkusundan ‘başkonsolos bendeniz değildim’ diyen tek korkak bu. Biz bunları Başka bir deyişle kimseye saldırmamak amaciyla kimseyle uğraşmamak amaciyla bunları bugüne civarindan söylemedim. Ama sen teröre karı mücadelemde beni zayıf düşürmek amaciyla bunun benzeri alçakça izahlar yaparsan bendeniz de bunları söylerim. bütün ülkemiz bilsin. Ayrı olarak bu zat 15 vakit Avrupa Birliği Bakanlığında görev yaptı, kovuldu ardindan onu da Volkan Bozkır’a sorun. Girmek istemiyorum” açıklamasında bulundu.

“Askerlerimizle omuz omuza yürüyenlere nasıl DAEŞ’çi diyorsun”

Bakan Çavuşoğlu konuşmasını şöyle tamamladı:

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir