• Anasayfa
  • >
  • Siyaset
  • >
  • Cumhurbaşkanı Erdoğan AK Parti Kocaeli adaylarını açıkladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan AK Parti Kocaeli adaylarını açıkladı

  • 5 Months ago
  • 0

KOCAELİ BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARI

Başiskele: Mehmet Yasin Özlü

Çayırova: Bünyamin Çiftçi

Darıca: Muzaffer Bıyık

Derince: Zeki Aygün

Dilovası: Hamza Şayir

Gebze: Zinnur Büyükgöz

Gölcük: Ali Yıldırım Sezer

Kandıra: Adnan Turan

Karamürsel: İsmail Yıldırım

Kartepe: Muhammet Mustafa Kocaman

Körfez: Şener Söğüt

Cumhurbaşkanı ve AK Parti genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Erdoğan, “Toplam maliyeti 10 buçuk katrilyon var olan Gebze-Sabiha Gökçen-Yavuz Sultan Selim Köprüsü ile İstanbul tertemiz Havalimanı-Halkalı arasındaki YHT projemizin proje çalışmaları bitti, yakında inşasına başlıyoruz” dedi.

Kocaeli’nin İzmit kazasinda bulunan Şehit zabita Recep Topaloğlu Spor Salonu’nda gerçekleştirilen kaza belediye reis adayları tanıtım toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı ve AK Parti genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, “İstanbul – İzmir otoyolunun en mühim ayağı Kocaeli’nden geçiyor. Osmangazi Köprüsünü Kocaeli’yle birlikte ülkemize kazandırdık. İstanbul – İzmir otoyolunun biten kesimlerini etap etap trafiğe açtık, açıyoruz. İnşallah bu sene sonuna civarindan da bu proje bitmiş olacak, hedefimiz bu. böylelikle İstanbul’dan İzmir’e var olan mesafeyi üç buçuk saate düşürdü. Çok mühim ve dev tek proje. Aynı şekilde şimal Marmara Otoyolunun Kurtköy-Akyazı kesiminin Kocaeli hudutları içinde ki 11,2 kilometrelik bölümünü trafiğe açtık. Bu otobanın tamamını 2020’de tamamlıyoruz. İzmit- Kandıra Otobanı köprüleri inşa ediliyor, var olan bölümü tek sonraki sene tamamlıyoruz.

Kocaeli’nin, İstanbul, Sakarya, Bilecik, Ankara, Eskişehir Konya ile YHT ile bağladık. Biz yaparız, onlar konuşur aramızdaki ayrım bu. Yapımı süre gelen YHT projelerimiz tamamlandığında Kocaeli, Türkiye’nin Bir hayli kent merkeziyle bağlanmış olacak. ekonomi ve sanayinin can damarı var olan Kocaeli’ye yaptığımız Türkiye’nin en modern lojistik merkezi var olan Köseköy Lojistik Merkezi’nin 1. etabını tamamlayarak işletmeye açtık. Bu lojistik merkezinin 2’nci etabı ile alakalı çalışmalar sürüyor. Gebze-Halkalı banliyö hatlarını iyileştirmek ve modernize etmek amaciyla yaptığımız çalışmalar bitmek üzere. toplaminda maliyeti 10 buçuk katrilyon var olan Gebze-Sabiha Gökçen-Yavuz Sultan Selim Köprüsü ile İstanbul tertemiz Havalimanı-Halkalı arasındaki YHT projemizin proje çalışmaları bitti, yakında inşasına başlıyoruz. Bay Kemal diyor ki, çiftçi yandı, çiftçiye en sade tek şey verilmiyor. Bay Kemal sana tek resmi rakam açıklayayım, biz Yalnızca Kocaelili çiftçilerimize 348 milyon Lira meblağında tarımsal destek verdik. Vereceğiz demiyorum verdik. Kocaeli’ni her alanda tarihi hizmetlerle de buluşturduk. Kocaeli’ni büyütüp, zenginleştirmeye ayni ritimde devam edeceğiz” dedi.

“16 sene iktidarımızda enflasyon ortalaması 9 buçuk”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 16 sene iktidar süresince enflasyon ortalamasının 9 buçuk olduğunu belirterek, “Geçenlerde anne muhalefetin başındaki tek zat sözcüleri diyor ki; AK Parti döneminde enflasyon zirve yaptı diyor ve bu erkek maliyeci. Nedense bunların maliyecileri tek garip. Kendilerinin 14 senelik ortalaması 70,3. Bunların tek tanesi var ki tavan yapan sene 1994; 120,3 DYP-SHP. O cumhuriyet milletçe partisi değil SHP diyorlar. Biz biliyorsunuz kargayı sesinden tanırız. SHP’yi inkar ediyor. 16 sene bizim iktidarımızda enflasyon ortalaması 9 buçuk. Yetmiş nere 9 buçuk nere. bunun benzeri yalan olur mu? Alışmışlar, başlarında ki ne ki. Lokomotif nereye giderse vagonda oraya gidiyor, bu böyledir” diye konuştu.

“Cari işlemler açığı nihayet 20 ayın en düşük seviyesine geriledi”

Cari işlemler açığının Bir gün evvel açıklanan nihayet verilerle 20 ayın en düşük seviyesini gerilediğini söyleyen Erdoğan, “Bunlarla birlikte Kocaeli demek ülkemiz demektir. Kocaeli’nde sıkıntı varsa Türkiye’nin her yerinde sıkıntı vardır. Kocaeli gelişiyor, büyüyor, üretiyorsa Türkiye’nin başka bölgelerinde de işler yolundadır. Oyunlar hiç bitmiyor, döviz ile Getiriyi kullanarak ülkemizi tökezletmeye çalıştılar bu saldırıları def ettik. Açıklanan her rakam ekonomide ki dalgalanmanın yerini istikrara bıraktığını gösteriyor. En nihayet Bir gün evvel açıklanan cari işlemler açığı nihayet 20 ayın en düşük seviyesine geriledi, bu müjdedir. Türkiye’nin 2019 seneninde tek sefer dahada herkesi şaşırtarak çok iyi ahenk gösteren ücret performans koyacağına içtenlikle inanıyorum. Zira milletime inanıyorum, bu millet isterse başarır” şeklinde konuştu.

“Biz milletimizi tek üst lige çıkarmaya kararlıyız”

Erdoğan, “Bir müddettir belediye reis adaylarımızı İzah vesilesiyle şehirleri ziyaret ediyorum. Her yerde insanların gözlerinde ki kararlılığı görebiliyorum. ülkemiz hemide siyasi hemide ahenk gösteren ücret bakımdan öyle tek noktaya geldi ki; ya tek üst lige çıkacağız veyahut bulunduğumuz yerde patinaj yaparak Daha önceki günlere döneceğiz. Biz milletimizi tek üst lige çıkarmaya kararlıyız. Gerektiğinde 7 düvele alan okumaktan çekinmiyoruz. Arap Baharını Sanki ülkemize taşıyıp bizi kara kışa gömmek isteyenler kendileri aynı sancıyla kıvranıyorlar. bu erken kendisinin yönetimlerinin kargaşasının üstesinden gelemiyorlar. Ülkemizin sınırlarını pkk terör koridoruyla kuşatanlar, şimdi her geçen vakit kendisinin ülkelerine kapanıyor dış hayat ile aralarına duvar örüyor. Bunlar iyi günleri,

Türkiye’yi tehdit etmesi amaciyla PKK, YPG’si, DEAŞ ve FETÖ’sü onların başlarına bela olacak. Kabusu haline dönüşecek. O vakit pkk terör örgütleri ile dans etmeyi politika sananlar bin pişman olacak ama iş işten geçmiş olacak. Bu hatri sayilir büyüklükte musibetin önünü kestik. bu erken geleceğimize, Bir gün evvel olduğundan çok dahada saglam tek biçimde bakabiliyorsak o hatri sayilir büyüklükte ugras sayesindedir. 15 Temmuz destanı, bütün hesapları asagi üst eden tek dönüm noktasıdır. Hep birlikte ülkemiz olacağız. Yolumuza bunun benzeri ayni ritimde devam edeceğiz. Bizi bölemeyecekler, ayıramayacaklar. Bizde ayrılık yok, bizde dargınlık yok, dargın yok. Yolumuza ayni ritimde devam edeceğiz. Demokrasi ve ekonomide kat ettiğimiz ara bizim hedeflerimize ulaşmamız ile alakalı hatri sayilir büyüklükte güvencemizdir” ifadelerini kullandı.

“Bir tarafta hizmet ittifakı başka tarafta zillet, illet ittifakı”

Ülke ve millete hizmet faktörün kismet mevzusu olduğunu belirten Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Türkiye’yi sade politika ve ekonomi oyunlarıyla bunu yapamadıklarını gördükleri amaciyla bizimle anlaşma yollarını arıyorlar artık. eğer ülkemiz Daha önceki ülkemiz olsaydı, Suriye’de o pkk terör koridoru kurulmuştu. Filistin, Bosna benzeri kadim davalarımızdan eser kalmamıştı. Bunu biz söylemiyoruz, dünyadan ve bölgemizden siyasetçiler, STK’lar, iş adamları fısıltı ile veyahut çok sesle bunu ifade ediyorlar. Her vakit tertemiz oyunlar ile yalan sebepler ile karşımıza çıkıyorlar. Biz önümüze kazançlan konuların arkasını bildiğimiz amaciyla kendisinin yolumuzda ilerlemeyi sürdürüyoruz. elbet bu gerçekleri gözleri olupda göremeyenler, kulakları olup dinleyemeyenler, kalpleri olup ikrar edemeyenler var. Ülke ve millete hizmet etmek kismet meselesidir.

CHP, HDP benzeri nasipsizler tek sonraki seçimlerde önümüzü kesmek amaciyla ittifak kuruyorlar. tek taraftan memleket ve millete hizmet amaciyla tek ittifak kuruluyor, başka tarafta Sayın Bahçeli’nin değimi ile zillet ittifakı var, benim değimimle ise illet ittifakı var. Milletimiz bu gerçeği netlikle görüyor. Bu zillet, illet ittifakına 31 Mart akşamı düşünmediği tek hesap ve dersi vereceğiz. ülkemiz geçmişte istismar, yıkım, iftira siyasetinden çok çekti. AK Parti’nin hizmet, proje siyasetinin tur atlattığını milletimiz iyi biliyor. Eğitimde, sağlıkta, ulaşımda, adalet, emniyet, enerji de neler yaptık bunları milletimize anlatmamız lazım. Hep söylediğim benzeri AK Parti’nin gençliği değişik tek gençliktir. AK Parti’yi milletimiz kurmuş, bugünlere milletimiz getirmiştir. İnşallah geleceğimize bu gençlik ve kadın örgütüyle taşıyacaktır. Biz milletimize hakim değil, hadim olmaya geldiğimizi herkese gösterelim, hissettirelim gerisi spontane gelecektir” dedi.

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir