• Anasayfa
  • >
  • Siyaset
  • >
  • Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: ‘Biz kimseden icazet almıyoruz’

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: ‘Biz kimseden icazet almıyoruz’

  • 5 Months ago
  • 0

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, “Terörle ugras ediyorsun, işine gelince tamam işine gelmeyince ‘Türkler Kürtleri katlediyor’. Siz geçmişte de Kürtleri kullandınız. T.C. gerçekleri iletti ve şimal Irak’taki Kürt kardeşlerimize ne söylediysek bizim tavsiyelerimizi dinlemediler ama alana koyduğumuz senaryonun hepsi onların aleyhine gerçekleşti. Neymiş efendim terörle ugras edince Kürtleri katlediyormuş. O vakit Afganistan’da Irak’ta, Libya’da terörle ugras ettiğiniz vakit Afganistanlıları Iraklılara Libyalıları katletmiş oluyorsunuz. Dertleri başka” dedi.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, “Dünden Bugüne, AK Parti Antalya Vefa Buluşması” toplantısına katıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, AK Parti İl Başkanı İbrahim Ethem Taş, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Milletvekilleri ve çok sayıda partilinin katıldığı toplantı sinevizyon gösterisi ile başladı. Burada bakanimiz Çavuşoğlu çeşitli açıklamalarda bulundu. Suriye’deki meselelere ‘Yanı başımızdaki yangın’ diyen Çavuşoğlu, o yangını söndürmek amaciyla çözüm öneren, masaya öneriler getiren, adım adan ve bölgenin istikrarı amaciyla en hatri sayilir büyüklükte katkıyı sağlayan ülkenin ülkemiz olduğuna dikkat çekti.

Türkiye’nin bütün bu özellikleriyle dünyadaki en mühim aktörlerden birisi haline geldiğini belirten Çavuşoğlu, “Suriye’de tek yangın var. Halep’ten bu yana alana koyduğumuz tavırlar ve tutumlar sayesinde bu alanda aktör var olan herkesle birlikte alana koyduğumuz çalışmalar, hamlelerimiz sayesinde, İdlip muhtırası sayesinde tek istikametten sahada akan kanı, gözyaşını dindirdik başka istikametten siyasi çözüm amaciyla anayasa komisyonu kurulması dahil alana hatri sayilir büyüklükte vizyonlar koyduk. Rusya, İran, Fransa, İngiltere, Amerika hiç ayrım etmez. bu konuyla alakali kim içten ise herkesle çalışıyoruz. Herkesin seçenek ettiği tek memleket varsa o da ülkemiz Cumhuriyeti’dir. T.C. çünkü adaleti savunuyor, Recep Tayyip Erdoğan barışı, istikrarı savunuyor. başka istikametten siyasi çözüme giderken de bölgemizde bize tehdit oluşturan bütün pkk terör örgütlerine karşı ayni vakitte da göğüs göğüse ugras veren tek memleket Türkiye’dir.” şeklinde konuştu.

Son vakitlerde Fırat’ın doğusunda Türkiye’ye baz alinarak gittikçe arta tehdidi bertaraf etmek amaciyla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın alana koyduğu tavır sayesinde Amerika’nın çekilme kararı aldığının altını çizen Çavuşoğlu şu ifadeleri kaydetti:

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir