Eşim Benden Maaşını Saklıyor

  • 14 Days ago
  • 0

 

Evlilikte çiftler birbiriyle her konuda paylaşım sağlarken maddi açıdan da birbirleriyle paylaşım haline girerler. Bu durum evlilik içerisindeki bireylerin karakterlerine göre de değişebilir. Bazı çiftler maaşlarını paralarını birlikte ortaya koyarken, bazı çiftler ise maaşlarını ayrı ayrı harcıyor olabilirler. Bu durum evlilikte nasıl mutlu olduğunuza bağlıdır.

Erkek Karısından Neden Para Saklar?

Erkeklerin eşlerinden para saklaması kişiden kişiye ve karaktere göre değişiklik göstermektedir. Bu olay direk olumsuz olarak görülmemelidir. İnsanlar farklıdır ve eşiniz de kendini koruma altına almak için parasının bir kısmını saklıyor olabilir. Bunun altında psikolojik bir sebep olabilir. Kendini bu şekilde daha güvende hissediyor olabilir.

Eşiniz sizden para saklıyorsa ve siz bu durumu fark etmişseniz yapmanız gereken bazı yöntemler vardır.

  • Sıkıntınızı eşinizle paylaşmalısınız. Bu durumdan duyduğunuz rahatsızlığı belirterek nedenini öğrenebilirsiniz.
  • Eğer sizi incitecek bir sebep ortadaysa ve evliliğinizi olumsuz etkiliyorsa, çözüm bulmak için çabalamanız evliliğinizi kurtarmaya yetmiyorsa ve para saklanmasının altında büyük bir olumsuzluk varsa evliliği bitirme kararı alabilirsiniz.

Çalışan Eşlerde Para Paylaşımı Nasıl Olmalıdır?

Çiftler birbirine güvenle bağlı olmalıdırlar. Bunun sonucunda çalışan eşlerin para paylaşımı konusunda bir kural yoktur. Çalışan eşler paralarını isterlerse birleştirebilir, istemezlerse ayrı ayrı harcayabilirler. Bu tamamen çiftlerin kişiliklerine ve nasıl yapmak istediklerine bağlıdır.

Evliliğe koyulan katı kurallar da bazen evliliği zedeleyici olabilir. Bireyler kendi kararlarını alabilir ve bunu uygulayabilirler. Ancak çiftlerden biri parasını paylaşmak istiyor diğeri istemiyorsa arada anlaşmazlık çıkabilir. Bunun için de ortak bir karar almak gerekir. Uzlaşmayla alınamayan kararlar konu ne olursa olsun evliliği olumsuz bir sürece sürükler.

Eşim Benden Maaşını Saklıyor Ne Yapmalıyım?

Evlilikte çiftler birbirine destek vermelidir. Eğer çiftlerden birisi çalışıyor ve diğeri çalışmıyorsa bu durumda maaş paylaşılmalıdır. Destek her zaman evlilikte ön plandadır. Eşim benden maaşını saklıyor ve ne yapacağımı bilmiyorum diyorsanız öncelikle bu duruma hemen olumsuz bakmamalısınız. Bu onun kişisel karakteriyle ilgili olabilir. Maaşının miktarının bilinmesini istemiyor olabilir.

Eşinize maaşını neden sakladığını düzgün bir dille sorabilirsiniz. Bu durumdan rahatsız olduğunuzu, bu durumun sizi mutsuz ettiğini eşinize bildirebilirsiniz. Eşiniz de sizi seviyorsa size bu hareketi neden yaptığını anlatacaktır. Bu durumun çözülemeyeceğini düşünüyorsanız ve evliliğinizi bitirmenize neden olacak bir nedenden eşiniz sizden para saklıyor ise boşanma kararı alabilirsiniz. Maltepe Boşanma Avukatı sizin bu kararınızda yanınızda olacak ve Maltepe Avukatı kararınızın sonuçlanmasını sağlayacaktır.

 

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir