Fotokopi Makinesi Toneri

  • 20 Days ago
  • 0

Fotokopi makineleri için tonerler olmazsa olmazlar arasındadır. Toner ücretleri değişkenlik gösterebildiği gibi model olarak da değişkendir. Fakat fotokopi makinesi toneri arızaları da sık sık karşılaşılan sorunların başında gelmektedir. Bu arızalar kimi zaman kullanıcı tarafından çözülebileceği gibi kimi zaman da teknik servis tarafından çözülmesi gerekebilir. Toner alırken bazı hususlara çok dikkat etmek gerekir. Eğer orijinal toner alamayacak durumda iseniz baskı sayınız ciddi anlamda düşebilir. Bir takım merdiven altı tabi edilen işletmeler 2.el toneri sıfır niyetine müşterilere sunmaktadır. Bu durumu müşterinin anlaması son derece sondur. Mutlaka orijinal olmayan toner alırken güvenilir yerlerden ve sıfır alınmaya dikkat edilmesi gerekir.

Toner Yazıcı Tarafından Tanınmıyor
Fotokopi makinesi toneri bazen yazıcı tarafından tanınmayabilir. Bu sorunun birkaç nedeni olabilmektedir. Bu nedenlerin başında ilk olarak yanlış alınan toner gelmektedir. Toner alırken mutlaka yazıcı modeli ile uyumlu olması gerekir. Uyumlu olmayan modeller yazıcı tarafından tanınmaz. Bir başka neden ise tonerin düzgün takılmamasından kaynaklanır. Bu sorun genelde toner üzerindeki bantların çıkarılmadan takılması veya düzgün takılmamasından kaynaklanır.

Kağıt Üzerinde Çizgilerin Oluşması

Fotokopi makinesi toneri arızlarında en çok karşılaşılan sorunların başında kağıt üzerinde siyah çizgilerin oluşması gelmektedir. Bu sorun genellikle toner yuvası mürekkeplerin donmasından veya yuvanın kirlenmesinden kaynaklanır. Sık sık karşılaşılan bu durumun çözümlenmesi için teknik destek alınması gerekir. Uzman ekipler tarafından kısa sürede çözülecek sorun sayesinde kullanıcılar eskisinden daha iyi performans gösteren cihazlarına kavuşabilir.

Kaynak: https://www.bogazicifotokopi.com.tr/istanbul/fotokopi-kiralama/

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir