• Anasayfa
  • >
  • Güncel
  • >
  • Hurdacıya getirilen tanktan dökülen sıvı mahalleliyi sokağa döktü

Hurdacıya getirilen tanktan dökülen sıvı mahalleliyi sokağa döktü

  • 5 Months ago
  • 0

Olay, İzmit Doğan mahallesi Hülya yol üzerinde bulunan tek hurdacıda alana geldi. alinan bilgiye göre, kimliği belirsiz kişiler tarafından hurda depolama alanına satılmak üzere piknik tüpü büyüklüğünde tek tank getirildi. Şahısları karşılayan işletme sahibi Aydoğan Kuş, aldığı tankeri incelediği esnada tankerden tek miktar sıvı döküldü. Dökülen sıvının tek vakit ardindan kokuya kapı araladığını ayrım eden işletme sahibi Kuş, tankeri satın almayacağını söyleyerek art geri iade etti. Gelen şahıslar, tankla birlikte uzaklaşırken, alana çıkan koku bütün mahalleyi tesiri altına aldı.

Kokuyu hisseden burnunu kapattı

Oluşan yoğun kokudan rahatsız var olan ve burunlarını kapatarak yürümek zorunda var olan mahallelinin şikayeti üstüne olay adina zabita ve itfaiye ekipleri derhal sevk edildi. Hurdacıya gelen itfaiye ekipleri, oksijen maskesi takmalarına karşın oluşan yoğun kokudan rahatsız olunca olay adina AFAD ekipleri çağrıldı.

AFAD’ın incelemesinde riskli tek durum alana çıkmadı

Bir süre ardindan olay adina gelen AFAD ekipleri, hususi elbiseler ve oksijen maskeleri ile donanarak sıvının döküldüğü argüman edilen alanda cihazlarla ölçüm yaptı. Yapılan ölçüm sonrasında cihazın riskli tek madde ikazı vermemesi üstüne AFAD ekipleri, tankın götürüldüğü yere doğru yola çıktı.

Dökülen sıvı kokuya neden olunca hurdayı art gönderdi

Kokudan rahatsız var olan mahallelinin reaksiyon gösterdiği olay ile alakalı bilgi veren hurdacı Aydoğan Kuş, “Küçük tek tank vardı. Su döküldü içinden onu da art verdik getiren kişiye. Piknik tüpü civarindan tek şeydi. İçinden dökülen sıvı koku yapınca art verdik. Getiren esya sahibi de götürdü. Bilmiyorum nerden getirdiğini. Su var sandık, açtık o da koku yaptı. bendeniz kokudan etkilenmedim, Hem de elime de döküldü ama tek şey olmadı. Mahalleye koku yayılınca millet polisi filan aramış” dedi.

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir