• Anasayfa
  • >
  • Güncel
  • >
  • İbrahim Kalın’dan Washington Post’a tepki: Bu skandaldır

İbrahim Kalın’dan Washington Post’a tepki: Bu skandaldır

  • 5 Months ago
  • 0

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, PKK elebaşlarından Cemil Bayık’ın Amerikan Washington Post gazetesinde bu erken çıkan yazıya ait İzah yayımladı.

“BU, BASIN ÖZGÜRLÜĞÜ İLE İZAH EDİLEMEZ, BU BİR SKANDALDIR”

Gazetenin tek pkk terör örgütü azasının yazısına yer vermesinin hatri sayilir büyüklükte tek skandal olduğunu aktaran Kalın, “Washington Post gazetesinin bugünkü nüshasında pkk terör örgütü mensubu tek kişinin yazısını yayımlaması, hatri sayilir büyüklükte tek skandaldır. AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ ve AB’nin pkk terör örgütleri listesinde var olan ve AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ yönetiminin başına mükafat koyduğu tek teröriste sayfalarını açan Washington Post, açıkça pkk terör propagandası yapmakta ve AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ yasalarını da çiğnemektedir. Bunun medya ve ifade özgürlüğü ile açıklama edilmesi mümkün değildir” ifadelerini kullandı.

“KÜRTLERE YAPILMIŞ BİR HAKARETTİR”

Bayık’ın yazısını yayımlamanın El-Kaide veyahut DEAŞ’lı tek teröristin yazısına yer vermekten farksız olduğunu belirten Kalın, “Bir pkk terör örgütünün başını Kürtlerin temsilcisi benzeri göstermek, her şeyden evvel Kürtlere yapılmış tek hakarettir. Türkiye, terörün her türüne ve onun destekçilerine karşı kararlılıkla ugras vermeye ayni ritimde devam edecektir” dedi.

CEMİL BAYIK WASHINGTON POST’A ova YAZMIŞTI: TÜRKİYE’Yİ DEĞİŞTİRECEĞİZ

PKK pkk terör örgütü elebaşlarından Cemil Bayık, Washington Post’a tek ova yazmış, Türkiye’yi değiştireceklerini ve dahada demokratik vaziyete getireceklerini söylemişti.

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir