İki geçiş projesi daha yapıldı çile aynı çile

  • 8 Months ago
  • 0

İstanbul trafiği tarihi zamanlarından tek tanesini yaşıyor. Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nde 2012 seneninde asfalt yenileme çalışması yapılmış ve İstanbul trafiği kaotik tek vaziyete bürünmüştü. Şu vakit İstanbul’da iki kıta arasında geçiş amaciyla iki dev proje dahada yapılmasına karşın trafik çilesinde hiç azalma olmadı.

İKİ GİDİŞ İKİ GELİŞE DÜŞTÜ

52 hergün bakım hasebiyle İstanbul trafiği kilitlenmiş durumda. Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’ndeki bakım çalışması sebebinden şerit sayısı ikisi gidiş ikisi geliş olmak üzere dörde düşürüldü.

VATANDAŞ KULLANMAKTA İMTİNA EDİYOR

Sabahın acele saatlerinden bu yana trafik şişiyor. Arabalı vapur seferleri talebi karşılamaya yetmiyor. Önceki senelerde FSM’den değişik var olan bakımlara göre 2019 seneninde yaşanan bakımda İstanbul’da iki kıta arasında Avrasya Tüneli ve Üçüncü Köprü de bulunuyor. ama vatandaşlar bu projelerin mali yükünden dolayı seçenek etmekte imtina ediyor.

Sabah saatlerinde 2. köprüdeki durum kıpkırmızı , üçüncü köprü ise bomboş.

AVRASYA TÜNELİ GİT GEL 46.60 TL

Öyle ki dünden bu yana Avrasya Tüneli’nde yoğunluk normal günlerden belli tek süre dahada çok olurken üçüncü köprü trafiği köprü sık kullanılmadığından dolayı yemyeşil olmaya ayni ritimde devam etti.
Karayolları’nın işlettiği Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nün ücreti 8.75 TL. Gidiş geliş çift istikamet ücret alınmıyor ücret Yalnızca tek istikamet alınıyor.

Avrasya Tüneli’nden oto geçiş ücreti 23.30 TL. Çift istikamet ücret alınıyor. Üçüncü Köprü’den oto geçiş ücreti 19.15 TL. Köprüden çift istikamet geçiş ücreti alınıyor. bağlantı yolları ile birlikte yakıt parası dış üçüncü köprünün kullanımı 30 TL’yi buluyor.

 

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir