İmamoğlu, TEKNOFEST’i ziyaret etti

  • 5 Months ago
  • 0

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Atatürk Havalimanı’nda düzen eden 2’nci İstanbul Havacılık, feza ve Teknoloji Festivali’ne (TEKNOFEST) katıldı. T3 Vakfı yönetim heyeti Başkanı Baykar genel Müdürü Haluk Bayraktar tarafından karşılanan İmamoğlu, üzerinde İsiminin yazılı olduğu TEKNOFEST montunu giydi. Gençler ve çocuklarla resim çektiren İmamoğlu, “İnsanlık Yararına Teknoloji Yarışması” çadırında Bir takım mucitlerden icatları ile alakalı veriler aldı.

“GENÇLERİN GELECEĞE KOŞMASI GÜZEL”

İmamoğlu, burada yaptığı açıklamada, “Teknoloji güzel, geleceği görmek güzel. Gençlerin geleceğe koşması güzel. Bu deneyimi yaşamak ve onlarla sezmek istedim. Zati gözlerinden okunuyor. Cıvıl cıvıl gençlerimiz var. Onların zihnini ve önünü açıcı her biçimde ortama katılmak ve güçlendirmek arzusundayız. Bu deneyimi yaşadığım amaciyla de mutluyum. umut ediyorum, gençlerin hayalleri hakikat olur. Üretken tek gençlik olur. Akılla bilimle var olurlar” dedi.

“İNŞALLAH BU GENÇLERİMİZ ÜLKEMİZİ İLERİYE TAŞIYACAK”

T3 Vakfı yönetim heyeti Başkanı Baykar genel Müdürü Haluk Bayraktar ise “Gençlerimizin gözlerindeki ışık, bizim bağımsız geleceğimizin teminatı. İnşallah bu gençlerimiz ülkemizi ileriye taşıyacak. 7’den 70’e ulusal teknoloji hamlesini, ulusal ve orijinal ürünlerimizi, teknolojileri geliştirecekler. Bu vesileyle teşekkür ediyorum büyükşehir belediyesine. 56 paydaş kurumumuz vardı. Büyükşehir de destek oldu bu organizasyonun gerçekleşmesine” diye konuştu.

YERLİ sema ARAÇLARINI İNCELEDİ

Türkiye’nin evvel uçan aracı “Cezeri”yi inceleyen İmamoğlu, Haluk Bayraktar’dan türk mali imalat icatla alakalı teknik veriler aldı. İmamoğlu, “Cezeri”nin ardından, tekrar türk mali imalat “Atak” helikopterini inceledi. Bu sırada gerçekleşen Türk Yıldızları’nın gösteri uçuşları, rengarenk görüntüler oluşturdu. ulusal müdafaa Bakanlığı’nın standına da uğrayan İmamoğlu, görevli askerlerle resim çektirdi.

Kaynak: DHA
önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir