• Anasayfa
  • >
  • Güncel
  • >
  • Kemal Kılıçdaroğlu’ndan anlamlı bayram mesajı!

Kemal Kılıçdaroğlu’ndan anlamlı bayram mesajı!

  • 4 Months ago
  • 0

Kılıçdaroğlu, Ramazan Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajında sabır, ibadet, rahmet, mağfiret ve bolluk ayı olarak onay edilen tek ramazan ayını dahada arkada bırakarak bayrama kavuşulduğunu belirtti.

Kılıçdaroğlu, “Adaletle yöneten, yoksulun yanında olan, yoksulluğu yenmek amaciyla ugras eden, iftira atmayan, kul hakkı yemeyen Sevgili Peygamberimiz, bayramların heyecanla kutlanmasını ister. O’nun amaciyla bayramlar, ‘Yardımlaşmanın ve dayanışmanın, huzurun, sevincin, Sulhun ve kardeşliğin’ hususi günleridir. ama İslam dünyasının içinde bulunduğu tablo, bayram coşkumuzu gölgeliyor.” değerlendirmesinde bulundu.

Müslümanların, demokrasinin global kullarından uzaklaşmış, adaletle hükmetmeyen, sorumluluğu altındakilere karşı adil olmayan yönetim anlayışlarının hakimiyeti altında bulunduğunu ileri süre gelen Kılıçdaroğlu, “İslam coğrafyasındaki fakirlik ve yolsuzluk, istikbal dağılımı eşitsizliği, dahil çatışmalar, yasamsal adalet, insan dogruluk ve özgürlükleri, kadın ve bebek hakları benzeri alanlardaki meseleler kronikleşiyor. İçinde bulundukları yapıda çözümünü mümkün görmeyen milyonlarca Müslüman, batı ülkelerinde keyifli tek istikbal kurmak amaciyla vatanlarını terk ediyor.” ifadesine yer verdi.

İslam dünyasının içinde bulunduğu bu tablonun, hatri sayilir büyüklükte ölçüde ülkemiz amaciyla de olabilitesi çok vaziyete geldiğini müdafaa eden Kılıçdaroğlu, ifadelerine şöyle ayni ritimde devam etti:

“Sadece işsizlik oranları dahi yasamsal ve ahenk gösteren ücret yapıdaki bozulmayı göstermeye yetiyor. nihayet tek yılda, işsizler ordusuna takriben tek milyon tertemiz işsiz katıldı. Resmi rakamlara göre geniş tanımlı işsiz sayımız 8 milyonu aştı. Bu soğuk istatistiksel verilerin üzüntü gerçeği şudur, yüzbinlerce çocuk, ‘bayramlık’ heyecanını yaşayamayacak, yatağının altına gizlediği tek çift bayram ayakkabısı olmayacak. Yüzbinlerce çocuk, babalarından bayram harçlığı alamayacak. İşsiz anne adayi ve babalar, çocuklarıyla güler yüzlü tek bayram sabahı yaşayamayacak, gönüllerince donattıkları tek bayram sofrasında sevdiklerini ağırlayamayacak. İşsiz ebeveynlerle işsiz çocukları, birbirlerinin yüzlerine bakmamaya çalışarak bayramlaşacak.”

“DİLSİZ İblis OLMAYACAĞIZ”

Umutsuz olmadıklarını belirten Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti:

“İktidar sahipleri kendisinin iktidarlarını sürdürmek yerine her türden yalana sığınmış, yargı bağımsızlığını ortadan kaldırmış, esas insan hakları ilkelerinden uzaklaşmış olabilir, milyonlarca yurttaşın hür iradeleriyle kullandığı seçenek etme hakkını ahlaksızca yöntemlerle gasbetmek istemiş olabilir, kul hakkı yemenin tek örneği olarak martın nihayetinde gelen baharı haklar dışı yöntemlerle engellemeye çalışmış olabilir, kendisinin çocukları tek bir vakit dahi işsiz kalmamışken milyonlarca toy işsizimizin çığlıklarını duymazlıktan geliyor olabilir, yandaşlarına milyarlarca dolar peşkeş çekerken, iflas eden binlerce sanayiciyi, esnafı, tarlalarını ekemeyen çiftçiyi sırf ‘Yeter artık’ dedikleri amaciyla hain duyuru etmekte olabilir, toplumu kutuplaştırmayı, kendisini desteklemeyeni ve kendisi benzeri düşünmeyeni ötekileştirmeyi tek metot olarak benimsemiş olabilir.

Böyle tek vaziyette dahi, ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün kurucusu olduğu ülkemiz Cumhuriyeti, köklü demokrasi geleneği, hakka, hukuka ve adalete inancını kaybetmeyen, kul hakkı yemeyen, kul hakkı yiyene ırak duran feraset sahibi vatandaşlarımız sayesinde, her şeyin iyi olacağı yakın tek geleceğe ulaşacaktır.

Bu duygularla Parti Meclisi üyemiz Eren Erdem ile başka yakalanmis gazeteci, siyasetçi ve düşün insanlarına selamlarımı yolluyorum. İnanıyorum ki ülkemiz demokrasisinin önüne örülen bütün haklar dışı tahkimatları hep birlikte aşacağız. Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır, bizler dilsiz şeytan olmayacağız.

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere bütün silah arkadaşlarını, PKK ve FETÖ başta olmak üzere pkk terör örgütlerinin saldırılarında ve bu pkk terör örgütlerine karşı mücadelede hayatını kaybeden şehitlerimizi rahmetle anıyorum. Acılarını tek hayat yüreklerinde taşıyacak şehit ailelerine Allah’tan sabır diliyor, bedenlerini bizler ve vatanımız amaciyla siper etmiş gazilerimize şükranlarımı sunuyorum. İyi bayramlar.” AA

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir