Luka Doncic: NBA

  • 8 Months ago
  • 0

Luka Doncic’in şu noktaya civarindan tespitin hakkını verdiği ortada… Dallas Mavericks‘in point forveti Luka Donic, NBA ve Avrupa basketbolu farkları, LeBron James tarafından mükemmel oyuncular arasında sayılmasının kendisi amaciyla önemini, All-Star Maçı’na alınmaması sebebinden yaşadığı düş kırıklığını, tertemiz takım arkadaşı Kristaps Porzingis’i ve tek yüzük kazanma hayalini anlattı.

Movistar ‘a konuşan Doncic’in sözlerinden satır başları şöyle:

NBA/Avrupa farkı hakkında:

“Elbette burada NBA’de sayı atmak, Avrupa’ya göre dahada kolay. Avrupa’da alan dahada minik ve üç saniye kaidesi var. benim düsünceme göre burada sayı atmak dahada kolay.”

LeBron’un kendisini birlikte oynamak istediği oyuncular arasında sayması:

“O röportajı hatırlıyorum. Benim amaciyla hususi tek şey. Önce ona karşı oynamak özeldi. derhal peşinden bunu söylemesi… Bu benim amaciyla dahada da özel.”

All-Star kırıklığı:

“O maça çıkmak istiyordum, bana seçilmediğimi söylediklerinde çok düş kırıklığı yaşadım. Önemli var olan insanların benim amaciyla oy vermiş olması. Bu beni etkiledi ve benim amaciyla en önemlisi. Belki de istikbal sene orada olacağım.”

Kristaps Porzingis’le birlikte oynamak:

“Burada Porzingis’le hususi tek ortaklık kuracağız. O hatri sayilir büyüklükte tek oyuncu ve Bir hayli iyi şeyi birlikte başarabiliriz. Birbirimizi Zati tanıyoruz. Bir hayli sefer karşı karşıya oynadık. Artık nihayet birlikte oynayacağız. hatri sayilir büyüklükte işler başarabiliriz.”

Hedefleri:

“Rüyam elbette tek NBA şampiyonluğu kazanmak.”

EuroHoops

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir