• Anasayfa
  • >
  • Gündem
  • >
  • Marcelo: Beşiktaş’tan ayrıldığıma pişman değilim

Marcelo: Beşiktaş’tan ayrıldığıma pişman değilim

  • 8 Months ago
  • 0

Beşiktaş’ın Daha önceki müdafaa oyuncusu Marcelo Guedes havadis Global’in suallerini yanıtladı. Marcelo’nun izahları şu şekilde:

“AYRILDIĞIMA PİŞMAN DEĞİLİM”

“Beşiktaş’tan ayrıldığıma pişman değilim. Zira Beşiktaş’ta, Türkiye’de inanılmaz tek iki sene geçirdim. Beşiktaş mükemmel tek kulüp. alan içinde ve dışında çok iyi arkadaşlıklar edindim. Beşiktaş’tan işimi layıkıyla adina getirmenin gururuyla ayrıldım. Orada geçirdiğim vaktin çok müspet geçtiğine inanıyorum. Orada olduğum müddette çok mutluydum.”

“PEPE İLE OYNAMAK İÇİN SABIRSIZLANIYORDUM”

“Beşiktaş defansı ile alakalı konuşmak çok zor. Bu sezon takımın Bir takım maçlarını takip ettim. Çok çok oyuncu değişimi olunca işler güç oluyor. Takımı tekrar inşa faktörüz gerektiğinde de öyle… Bir takım oyuncular ayrıldı. Bizim sahip olduğumuz benzeri kuvvetli tek takım oluşturmak belli tek süre vakit alabilir. Ama inanıyorum ki tertemiz oyuncular da Giderek takımı o özlenen seviyeye çıkaracaktır. Aslında bendeniz de Pepe ile oynamak amaciyla sabırsızlanıyordum. O çok kaliteli tek oyuncu ve mükemmel tek savunmacı olduğunu herkese gösterdi. mükemmel tek stoper. Umarım tek vakit onla birlikte oynama fırsatım olur. benim düsünceme göre o Beşiktaş’ta çok iyi tek iş çıkarıyor. Gol atıyor, alan içinde ve dışında takıma deney katıyor. Onun amaciyla en iyi olanini diliyorum.”

“ŞENOL GÜNEŞ EN İYİ FUTBOLUMU GÖSTEREBİLMEM İÇİN ARKAMDA DURDU”

“Şenol Güneş ile alakalı ne düşündüğüme gelince; o çok hususi karaktere sahip tek insan. Çok hususi tek teknik adam. bendeniz onu PSV’de oynadığım dönemden beri tanıyorum. Avrupa Ligi’nde ona karşı oynamıştım. Şenol Güneş o vakit Trabzonspor’un başındaydı. onla birlikte Beşiktaş’ta kendisi tanışabildiğim amaciyla çok mutluyum. O bana bütün güvenini verdi. en iyi futbolumu gösterebilmem amaciyla hep arkamda durdu. Yalnızca bana da değil, bütün futbolculara karşı öyleydi. Şenol Güneş kariyerim süresince çalıştığım en iyi teknik adamlardan biriydi. Onun en sevdiğim özelliklerinden biri de sakin olmasıydı. Çok profesyoneldi. Ayrı olarak teknik ve Strateji düşüncesi de çok pozitifti. bütün bu nedenlerden dolayı onla birlikte çalıştığım asama süresince onu hep onay ettim”

MARCELO’NUN 11’İ

“En iyi 11’imi seçmemi istiyorsunuz. Bu Sahiden çok güç tek soru. tek deneyeyim bakalım. Sağ beke Rafael’i koyarım. Stoperde bendeniz ve Tosiç oynarız. Kaleci bölümü çok zor. Kaleye şimdiki Lyon’daki kalecimiz Anthony Lopes’i yazarım. Ayrı olarak Fabri de çok iyi kaleciydi. O da olabilir. Kaleye ikisini ani koyuyorum. Sol bek Adriano. ortada sahada Atiba – Tolgay. ortada alana ayrıca, tek bakayım, sol tarafa kim olabilir, Oğuzhan. Sağ kanada Quaresma. Santrfor Aboubakar. Sol kanada Memphis Depay. benim düsünceme göre bu 11 çok iyi tek kadro oldu.”

“UMARIM İLERİDE BEŞİKTAŞ’A DÖNERİM”

“Beşiktaş’a dönme şansım olsaydı bunu çok isterdim. Oradaki herkesle mükemmel vakit geçirdim iki sene boyunca. İstanbul mükemmel tek şehir. İstanbul’u çok özlüyorum tabii. İstanbul yaşamak amaciyla mükemmel tek yer. Umarım ileride dönme şansım olur. böylelikle ailemle birlikte Beşiktaş’ta ve İstanbul’da tekrar iyi günlerim geçer.”

“FİKRET ORMAN BENİM İÇİN BABA GİBİ”

“Sayın reis Fikret Orman ile elbette Daha iletişimim var. Beşiktaş’tayken de vardı ve ayrıldıktan ardindan konuşmaya ayni ritimde devam ettik. kimi birbirimize ileti atıyoruz. O çok iyi tek insan. Ayrı olarak çok da adil biri. Beşiktaş’taki görüşmelerimde hep öyle davrandı. Onun ile alakalı Yalnızca iyi şeyler söyleyebilirim. Şikayet edecek hiçbir şeyim yok. O benim amaciyla tek baba gibi. onla birlikte iki sene süresince çalıştığım amaciyla kendimi bahtlı hissediyorum. Umarım ileride 2. tek şansım olabilir.”

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir