• Anasayfa
  • >
  • Spor
  • >
  • Mehmet Altıparmak: Tek amaç şampiyonluk

Mehmet Altıparmak: Tek amaç şampiyonluk

  • 7 Months ago
  • 0

Spor Toto Süper Lig’den Spor Toto 1’inci Lig’e düşen Akhisarspor’da teknik patron Mehmet Altıparmak, tek amaçlarının şampiyon olarak lige dönmek olduğunu söyledi. Yılmaz Atabarut Tesisleri’nde tertemiz sezon hazırlıklarının startını veren yeşil siyahlılarda medya mensuplarının suallerini Cevaplayan Akigo’nun tertemiz teknik patronu, “Bir tek amacımız var, o da şampiyon olup Süper Lig’e çıkmak. Bizler bunun amaciyla buradayız. Futbolcu arkadaşlarımız bunun amaciyla buradalar. Başkanımızla kişisel tek müzakere yaptıktan ardindan hiç düşünmeden Akhisarspor’un önerinini onay ettim. Çalışmalarımıza başladık. Bu nihayet tek haftalık süreçte en hatri sayilir büyüklükte işimiz dahil transferdi. geçen sene oluşmuş tek takım var. Kalacak arkadaşlarla alakalı çalışmalar yapıyoruz. Bir takım oyuncular gitti, Bir takım oyuncularla da bire tek müzakere yapacağım. Erzurum kampına gidene civarindan evvel önce yabancı oyuncuları netleştireceğiz” dedi.

Transferin Osmanlıspor’dan iki senelik sözleşme imza adan Burhan Eşer’in imzasıyla başladığını söyleyen Altıparmak, “Görüştüğümüz 3-4 oyuncu dahada var. Kulüpleriyle bonservislerini çözüyorlar. Biz mevki olarak neresi eksikse onla birlikte alakalı tek çalışma yaptık. Kimse heyecan etmesin hemide lige hemide Süper Kupa’ya hazır olacağız. İnşallah mayıs ayının sonundaki şampiyonluğu da hep birlikte yakalayacağız. Her sene sezon başında her takım şampiyonluğa oynar ama ligin gerçeği var, bizim ligimizde birlik beraberliği yakalayan ve finansal yapıları düzgün takım şampiyon oluyor. bendeniz ligde nihayet iki sezonun şampiyonu olarak hep bunları yaşadım. Bu sene de bunları yapacağız. Akhisarspor’un Zati finansal açıdan tek sıkıntısı yok. İnşallah takım olabiliriz. tek amacımız var şampiyon olup Süper Lig’e art çıkmak” diye konuştu. 

Transferde üçüncü bölgeye dahada çok ihtiyaçları olduğunu belirten Altıparmak şöyle dedi: “Takımda var olan oyuncuların çoğu defans oyuncusu. Yabancılar da bu bölgede. ortada sahada var olan oyuncular da var ama geçen seneden ön alanda yaklasik olarak hiç oyuncu yok. İlk tasima çalışmalarımız ön tarafa olacak. bendeniz belli tek süre hücumcu hocayımdır, çogunlukla hep hücum eden 2-3 atayım zihniyette hocayımdır ve çalıştırdığım bütün takımlar da ligin en çok gol atan takımları oluyor. Onun amaciyla dahada önde oynayan, önde baskı yapan, gol atan takım yaratmak istiyorum. bütün takımlarda bunu yaptım, burada da onu yapacağız. Bunun amaciyla de ön tarafın tesirli olması gerekiyor. Çok oyuncu ile iletişim halindeyiz ama mühim var olan doğru oyuncuyu bulmak. Akhisarspor bu ligin marka takımı, şu anda herkesin gelmek istediği kulüp. tasima yaparken hemide kalitesini ayni vakitte da karakteri düzgün oyuncuları aramıza katacağız.”

BURHAN EŞER İDDİALI

Akhisarspor’la iki senelik sözleşme imzalayan 34 yaşında olan sağ kanat oyuncusu Burhan Eşer, şampiyonluk amaciyla geldiğini söyledi. Ligin en deneyimli isimlerinden var olan Burhan, “İnşallah iyi tek sezon yaşarız. Akhisar çok severek, isteyerek geldiğim tek kulüp, uzaktan takip ettiğim çok içten tek kulüp. geçen sene çok şansız tek şekilde Süper Lig’den düştü. İnşallah bu sene tekrar bizim de katkılarımızla dogruluk ettiği yere çıkarmak istiyoruz. Umarım Allah bize güç ve güç verir. Biz de Akhisarspor’un forması altında iyi tek sezon geçiririz” dedi. 

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir