• Anasayfa
  • >
  • Siyaset
  • >
  • MHP Lideri Bahçeli: ‘Türkiye’nin bekası için mücadelemizden vazgeçmeyeceğiz’

MHP Lideri Bahçeli: ‘Türkiye’nin bekası için mücadelemizden vazgeçmeyeceğiz’

  • 7 Months ago
  • 0

MHP’nin kuruluşunun 50. sene dönümü hasebiyle çeşitli programa katılmak üzere Adana’ya gelen ulusalci devinim partisi genel Başkanı hükümet Bahçeli, partisinin TÜYAP Çukurova Fuar Alanı’nda düzen eden kutlama etkinliklerine katıldı. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan program, MHP’nin 50 senelik siyasi hayatını laf eden film gösterimiyle ayni ritimde devam etti.

Programda konuşan ulusalci devinim partisi genel Başkanı hükümet Bahçeli, MHP’nin 9 Şubat 2019 tarihindeki 50’nci kuruluş yıldönümü kutlamalarına katılmak maksadıyla Ankara’dan Adana’ya yola çıktığında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Sivas’tan kendisini telefonla aradığını belirterek, “Cumhurbaşkanımız Erdoğan, Adana bilim ve Teknoloji Üniversitesinin ismini Alparslan Türkeş Üniversitesi olarak belirlemeyi düşündüklerini söyledi. Partimizin 50. kuruluş yıldönümünde böylesine heyecan veren tek düşünce, ulusalci devinim partisi mensuplarını ve dava arkadaşlarımızı hoşnut etmiştir. Cumhurbaşkanımızın bunun benzeri tek düşünce ve tasarrufu, müstesna ve muazzez tek armağan olmuştur” dedi.

“Üç hilali başının üzerinde taşıyan kardeşlerimize teşekkür ediyorum”

Milliyetçi hareketin, Adana’dan yürüyen, Ankara’da yükselen tek kahramanlık öyküsü olduğunu belirten Bahçeli, “Bizimkisi beka diye yazılan, birlik ve kardeşlik diye anılan tek ruhtur. Gözünü kızıl elmaya çeviren, gönlünü turana adayan, Türklüğün gururunu, İslam’ın ahlakıyla birleştiren tek ülküdür. 1996’dan ardindan tekrar aynı yerde, aynı çizgideyiz. Dile kolay, tek ülkünün peşinde 50 sene geçti. Kopan takvim yaprakları sarardı, yıllar yılları kovaladı, ömürler su benzeri akıp gitti. Tarih 1969’un 9 Şubatıydı.

Cumhuriyetçi Köylü millet Partisi’nin fevkalade kongresi, Adana’da toplanmıştı. tek karar verilecekti. Merhum başbuğumuz Alparslan Türkeş, 50 sene evvel bugün, Türkiye’nin şanlı geleceği amaciyla tertemiz tek çağı bildiriyordu. Ne mutluluk dolu ki 9 Şubat 1969’da partimizin ismi ulusalci devinim Partisi oldu. Amblemlerimiz ‘Üç Hilalin’ mührüyle buluştu. Bu vesileyle 50 senelik onurlu tek mücadelede ‘Üç Hilali’ başının üzerinde taşıyan her kardeşime içtenlikle teşekkür ediyorum” diye konuştu. On yıllardır dahada kuvvetli tek Türkiye’nin hasreti çekildiğini ve her vakit zora talip olduklarını ifade eden

Bahçeli, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Her vakit zorbalara baş tuttuk. Karanlık gecelere ziya olmak amaciyla katran emellere su olmak amaciyla 50 sene ugras ettik. 50 sene duadır, duruştur, dirayettir. 50 sene vatan sevgisinin kefili, millete mensubiyetin kazancı, devlete muhabbetin kalbidir. Türkiye’nin varoluşuna aşkla bağlandık. bazı vakit görünmedik bazı vakit gösterilmedik, bazı vakit da görmezden gelindik. Haksızlarla boğuştuk, yılmadık. İftiralarla boğaz boğaza geldik yıkılmadık. Sonu gelmez tahriklerle tükenmeyen komplolarla yolumuzu kesmek istediler, tertemiz tek yollar açtık. İhanete uğradık inmedik, hançer yedik düşmedik, şehit olduk ölmedik. Sabrettik, öfkemizi yüreklerimizin mahzenlerine kilitledik.

Değişimin yönü, hız ve boyutu dengeli olmak durumundadır. Dikkat edilmesi koşul olan püf nokta budur. Bununla birlikte kompleks hisler ve özenti psikolojisi kapsamında özden kopuşlar yaşanabilir. MHP, 50 senede başkalaşmadan değişmeyi, özünden kopmamayı, gelişmeyi başarmıştır. Nice siyasi partiler ülkemizden gelip geçti. MHP, dünyayı Türk-İslam kavrayışıyla devamlı yenilenmeyle ayakta tutabilmiştir. Darbeler yaşanmış, demokrasi kepenk indirmiş, partiler teker teker kapanmıştı. vakit olmuş Yalnızca ülküdaşlar değil davamız yargılanmıştı. bütün bu dönemlerde tekrar de tek ülkünün peşinde koşan dava büyüklerimiz ve arkadaşlarımız teslim olmamıştı. bu erken de kan, aynı kandır. Fıtrat ve düşünce değişmemiş, tıpa tıp aynı noktada düğümlenmiştir.

Kök aynıysa, köken korunuyorsa değişimden kaygılanmaya neden yoktur. Tarihimizle kavgalı, milletimizle mesafeli sözde aydınlar, Türkiye’nin kuyusunu kazmakla meşgul var olan köksüzlerdir. Onlar değişim çığlığı atarken biz, 50 senedir bu korkaklarla zit düştük. Biz kovaladık bunlar kaçtı. Kaçtıkları yerde tuzak kurdular, saklandıkları delikte hep kalleşliğin kıvılcımını saçtılar. Bu mücadeleden vazgeçmeyeceğiz. Hainin satılmışın hesabını eninde meselede göreceğiz.”

“31 Mart mahalli Seçimleri tek beka imtihanıdır”

31 Mart mahalli Seçimleri’ni tek beka sınavı olarak gördüklerini ifade eden Bahçeli, muhalefetin AK Parti’nin art bahçesi ve bekçisi çıkışlarına baz alinarak şunları söyledi:

“Birlik varsa seviye vardır. Birlik varsa istiklal, beka, istikrar vardır. ulusal beka olduğu amaciyla Türk hükümet felsefesi yaşamış, asırları aşmıştır. İsimler değişik olabilmektedir ama ruh, kök, cevher, millet, hükümet aynıdır. Akıllarınca bizle alay edip aşağılamaya çalışıyorlar. ama battıkça batıyorlar. Bekçilik haysiyetli tek görevdir. Sabırla beklemek, sebatla nöbet tutmak, onurların en büyüğüdür. Türkiye’nin bekası amaciyla bekçi olmaya hazırız. Türk milletinin varlığı amaciyla koşul olan bekçilikse bize düşeni seve seve yaparız. 15 Temmuz vuruş girişimine tiyatro diyen ajanlarla muhatap değiliz.

Bizler, kalpleri imanla çarpan vatan bekçileriyiz. 1918’in Kasım ayında parmağıyla işaret ederek, ‘Geldikleri benzeri giderler’ diyen Mustafa Kemal Atatürk’ün kalıtı Cumhuriyet milletçe Partisi’ni yiye yiye kuşa çeviren Kemal Kılıçdaroğlu, bela mıdır, yoksa tek politika enkazı mıdır? Bunlar utançları dahada ardindan unutkanlığa dönen gafillerdir. Beka meselesi değil, zeka meselesi olduğunu söyleyen hakikat katilleridir. 15 Temmuz’da dehşet veren tek gece yaşamıştır. FETÖ iblisi silaha davranmış, bombaları kuşanmış, işgale girişim etmiştir. ulusal bekamız, ağır tek saldırıya maruz kalmıştır. Anadolu karanlığa gömülecek, Türk milleti birbirine düşecekti. Ama biz tarih şuuruyla devinim ettik. ulusal sorumluluğumuzun gereği neyse onu yaptık. 7 Ağustos tertemiz Kapı Mitingi’nin de çatısı, beka kavgasıydı.”

Bahçeli, İYİ Parti’ye yüklendi

1 Kasım 2015 Seçimleri’nin derhal peşinden başlarına gelmeyen kalmadığını, MHP’yi bitirmek amaciyla her şeyin yapıldığını belirten Bahçeli, İYİ Parti’ye de yüklenerek, “Pensilvanyalı kardinal ve Trump, Türkiye’nin zaaf hatıranı kolluyordu. İş başa düştü. Cumhur İttifakı da işte bu şekilde doğdu. Türk milleti, 16 Nisan Referandumu’nda tertemiz tek sayfa açtı. Cumhurbaşkanlığı hükümet Sistemi, milletin istemiyle onay gördü. 24 Haziran Seçimleri’yle Türkiye, tertemiz tek hükümet sistemine resmen geçmiş oldu. tek Kasım 2015 Seçimleri’nden ardindan başlayan hain akın, 24 Haziran Seçimleri’nde doruğa çıktı.

Partimize olmadık saldırılar yapıldı. Sanki siyasi tek lince uğradık. Kötüden iyi çıkartmak amaciyla tezgah kuruldu. Paradigma farklığı parolasıyla duyguları istismar edilen arkadaşlarımızdan imzalar toplandı. İhtilal yapacağız diyerek, tarlalarda toplanıp siyası şovlar yapıldı. Tam tek imha operasyonuydu. MHP’yi tellere asmak, yok etmek amaciyla korsan kurultaylardan, siyasi kundakçılığa civarindan her şey yaşandı. Geldiğimiz bugünkü aşamada ise İYİ Parti, evvel HDP’ye ulaştı, CHP’ye dolandı, Pensilvanya’ya çoktan ulaştı. İYİ Parti’nin genel Başkanı, 12 Eylül Mahkemeleri’nde inim inim inleyen dava arkadaşlarımıza idam kararı çıkartan Nurettin Soyer’in oğlunu, destekleyeceklerini duyuru etti. O günlerde yargılanan dava arkadaşlarımızın ailelerinin sabıka kayıtları, haksız ve hayasız şekilde sakıncalı gösterildi. Ne öğretmen olabildiler, ne hakim ne de savcı. Hani babadan oğula hatali geçmiyordu? Ey zalimler, size gelince geçmeyen, bize gelince Mermi benzeri deldi de geçti” dedi.

“Babasıyla gurur duyan Tunç Soyer’e rıza göstermemizi beklemeyin”

Eleştiri oklarını İYİ Parti genel Başkanı Meral Akşener’e yönelten Bahçeli, babasıyla gurur duyduğunu söyleyen Tunç Soyer ismine rıza göstermeyeceklerini belirterek, “Ülkücülük ağabeyden kardeşe geçerken mesele olmuyor da hatali babadan oğula geçerken mi mesele oluyor?  us tutulması değil mi bu? Suçun babadan oğula geçip geçmediğini, 12 Eylül Mahkemeleri’nden ardindan eziyete uğrayan, elektrikler verilen kahramanlarımıza sorsunlar. Nurettin Soyer’in işkencesinde şehit düşen Bekir Bağ’a sorsunlar. kalpsiz kimmiş, cani kimmiş, gaddar kimmiş ibreti alem amaciyla öğrensinler. Zulüm savcısı Nurettin Soyer’in, aralarında başbuğumuzun da olduğu davada idam cezası istiyorken hiç mi dudağı titremedi? Biz yıllarca ses çıkarmadık. hükümet de bizim, silahlı güç da bizim dedik. Ama babasıyla gurur duyan Tunç Soyer ismine rıza göstermemizin kimse beklemesin” diye konuştu.

Millet İttifakı’nın terörle anlaşma yaptığını belirten Bahçeli, “CHP, HDP, İYİ Parti, ÖDP ile PKK ve FETÖ ittifakı netleşmiştir. Zilletin taşları iyice türk mali adina oturmuştur. Kılıçdaroğlu’nun tükenişine ise çok az kalmıştır. Yara kaşımaktan bahsedenler saptırmasın. Bizim derdimiz, 12 Eylül öncesi cunta mahkemelerindeki haksızlıkları ve bunların faillerini afişe etmektir. Babasıyla gurur duyan Tunç Soyer’e herkesin söyleyecek sözü vardır. Biz, milletimize agu yedirmeye çalışanların huzurlarını kaçırıyoruz” dedi.

“Aramızdan ayrılmış ama pişmanlık duyan kardeşlerimle helalleşmeye hazırız”

MHP’nin kuruluşunun 50. senesi münasebetiyle, gözü ‘Üç Hilalde’ kalan, aralarından ayrılan herkesle helalleşmeye hazır olduklarını belirten Bahçeli, “Aramızdan tek vesileyle kopmuş, hatali yaptıklarını düşünen, pişmanlık yaşayan, yuvasının özlemini çeken ülkücü her kardeşimle, dava arkadaşımla helalleşmeye hazırım. Onlara Yalnızca kapımızı değil, gönlümüzü de açıyorum. 18 bin 262 gün içinde rastgele tek sebepten dolayı küsen, kızan, kırılan kardeşlerime de kavuşmak amaciyla dayanilmaz tek yeminle, 50 senelik emanetin hepimize yeteceğini dile getirmek istiyorum. Gelin belayla dahada çok müsterek olmayın. ulusal bekamızın mücadelesine katılın.

El birliği, güç birliği, ideal birliği yapalım. Ne civarindan pkk terör sevici varsa yakalarından tutalım. Türkiye’ye sahip çıkalım. ülkemiz içte ve dışta hatri sayilir büyüklükte tek tehdidin kapanında, siyasi, yasamsal ve ahenk gösteren ücret çembere alınmış durumda. Bırakın, Kılıçdaroğlu bütün Vandalların izinden yürüsün. Biz Türk milleti amaciyla her biçimde fedakarlığa hazırız” ifadelerini kaydetti.

MHP genel Başkanı hükümet Bahçeli, nice 50 senelere erişmek amaciyla tekrar Adana’dan yola koyulacaklarını, hevesle, imanla, akılla ve yürekle başaracaklarını belirterek, partililerin 50. yıldönümünü kutlama ederek sözlerine nihayet verdi.

Milliyetçi devinim Partisi’nin 50. kuruluş yıldönümü kutlamalarına AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, AK Parti genel reis Yardımcısı karışık Sarıeroğlu, AK Parti Adana Milletvekillerinin yanı sıra MHP’nin kent ve kaza örgütleri ile çok sayıda partili katıldı.

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir