Sahte polis, polisin dikkatiyle yakalandı

  • 1 year ago
  • 0

Alınan bilgiye göre, Bakırköy hak Sarayı anlasma Girişi’ne güvenlik amiri rütbeli zabita üniformasıyla gelen kişiden şüphelenen Bakırköy İlçe güvenlik Müdürlüğü zabita ekipleri üzerinden kendisinin yerine düzen etmiş zabita görevli kimliği çıkan ve güvenlik amiri üniforması giyen E.Ş. (37) ve yanındaki S.T’yi (45) gözaltına aldı.

İfadesi alınmak üzere zabita merkezine götürülen iki şüpheliden E.Ş’nin takriben üç aydır İstanbul genelinde zabita üniformasıyla dolaştığı, aracında çakar siren tertibatı olduğu, kamuya açık yerlerde resmi üniformayla gittiği ve adliyede iş takipçiliği yaptığı anlaşıldı.

Daha ardindan kuşkulu üzerinde ayrıntılı arama yapan zabita ekipleri, E.Ş. yerine düzen etmiş zabita amblemli iki adet kartvizit, zabita Emeklileri Yardımlaşma Derneği aza kimlik kartı, güvenlik ve Huzur zabita havadis Gazetesi tanıtım kartı, tek adet kuru sıkı silah ve silaha ait 6 adet kuru sıkı fişek, zabita rozeti bulunan ten kara rengarenk cüzdanla tek adet balistik yelek ve İ. Y. E. yerine yazılı 110 bin liralık iki ayrı senetle, 12 bin liralık iki ayrı çek buldu.

Diğer kuşkulu S.T’nin ise işsiz olduğu ve define işleriyle uğraştığı anlaşılırken, kuşkulu üzerinden zabita olay Yeri Gazetesi tanıtım kartı çıktığı bildirildi.

Şüphelilerin emniyetteki işlemleri sürüyor.

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir