• Anasayfa
  • >
  • Gündem
  • >
  • Son Dakika: Ziraat Bankası seracılık kredi paketini açıkladı

Son Dakika: Ziraat Bankası seracılık kredi paketini açıkladı

  • 8 Months ago
  • 0

Ziraat Bankası genel Müdürü Hüseyin Aydın seracılık paketini açıklıyor. Yatırımın yüzde 75’ine civarindan toplamda 7 seneye civarindan vade verilebilecek ve yüzde 8.25 faizle iki sene art ödemesiz kredi verilecek. Aydın’ın izahları şöyle:

Bu vade yatırım kredisi için. Total yatırım kredisi kurguladığınız seraya göre. İşletme kredisi de vereceğiz, onu 14’e böleceğiz. Ve burada o ürünlere göre dahada piyasa koşullarıyla ahenk gösteren işletme kredisi kredilendirmesini de yapmış olacağız. 

10 milyon TL’ye civarindan yatırımlarda Hazine desteği olacak. 2020 seneye civarindan bunu ayni ritimde devam ettireceğiz. İşletme kredilerindeki birim maliyetlerini güncelledik.

Seracılığın yoğun olarak yapıldığı Türkiye’nin bütün bölgelerinde bu kredi uygulaması bugünden bu yana başladı. Hangi tarım Bankasına giderseniz alabilirsiniz. Bugünden başvurursanız kredilerinizi hazır vaziyete getireceğiz

Antalya’da ülkemizin çeşitli yerlerinde doğal afetlerde etki,lenmiş başta sera üreticileri sıkıntıya girenlerin hepsinin kredisini tekrar vadelendiriyoruz. Hasar görmüşse onarım amaciyla tekrar kredi veriyoruz.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Bir gün evvel TİM Delegeler Çalıştayı’nda yaptığı konuşmada tarım Bankası’nın düşük faizli, Hazine tarafından sübvanse edilen seracılık kredisi sunacağını söylemişti.

Yüksek besin fiyatlarına karşı kısa, ortada ve uzunca vadeli planların yasama geçirilmeye başlandığını belirten bakanimiz Albayrak, belediyelerin sebze meyve satışına haftaya başlayacağını söylemişti.

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir