• Anasayfa
  • >
  • Güncel
  • >
  • Tepki gören görüntülerin çekildiği bakımevi hakkında soruşturma

Tepki gören görüntülerin çekildiği bakımevi hakkında soruşturma

  • 2 Months ago
  • 0

Kentte tek bakım evinde geçen sene hayatını kaybeden Mehmet M.’nin (92) kafasının arkasındaki yara içinde kurtçukların türediğini gösteren video görüntüsü ile tek yatakta iki hastanın ve yerde yatan kadın hastanın resimleri yasamsal medyada tepkiye neden oldu.

Aile ve yasamsal siyasetler İl Müdürlüğü, Medyaya da yansıyan görsel ve söylemler üstüne bakım hanesi ile alakalı İhtiyaç duyulan soruşturmanın başlatıldığını açıkladı.

İLGİLİ HABERBakımevinde çekildiği argüman edilen görüntüler dehşete düşürdüBakımevinde çekildiği argüman edilen görüntüler dehşete düşürdü

BAKIMEVİ MÜDÜRÜ AÇIKLAMA YAPTI

Öte istikametten görüntülerin kaydedildiği Çınar Konağı ihtiyar ve Özürlü Bakım Merkezi Müdürü Lütfi Köse de yazılı tek İzah yaparak görüntülerin medyaya maksatlı tek şekilde servis edildiğini öne sürdü.

Aile ve yasamsal siyasetler Bakanlığı tarafından itinali denetlendiklerini belirten Köse, açıklamasında şöyle dedi:

“Yeni çekilmiş benzeri gösterilen o görüntüler 6 Mart 2018 tarihinde gsm telefonu ile kameraya alınmış ve bu erken istediğini ele geçirmek amaciyla kullanılan tek görüntüdür. 6 Mart 2018 tarihinde bahsi geçen hasta, Aile Çalışma ve yasamsal siyasetler Bakanlığınca ağır Özürlü raporu, takriben 10 santimetre civarında açık yarası bulunan ve kanser hastalığı nedeniyle, hastanede bütün tedavileri yapıldıktan ardindan bakımını üslenecek rastgele kimsesi olmadığı amaciyla bakım merkezimize yatırılmıştır.

* 92 yaşında olduğu saptanan ve bakım merkezimize açık yara ülseri ve kanser hastası olarak gelen bu hastamızın hemide açık yarası ayni vakitte da mevcuttaki başka hastalıkları hasebiyle tarafımızca itinali aralıklarla hastanelere götürülerek Rehabilitasyonu yaptırılmıştır. Bakım merkezimizde doktorların reçete ettikleri tedaviler sağlık personellerimiz tarafından titizlikle uygulanmıştır.

* Hasta, kanser hastalığı hasebiyle götürüldüğü hastanede 40-50 vakit civarindan rehabilitasyon görmüş, 28 Temmuz 2018 tarihinde, rehabilitasyon gördüğü hastanede vefat etmiştir. Ölüm raporunda normal vefat olarak geçen bu hastamızla alakalı Aile ve yasamsal siyasetler Bakanlığımız da yaptığı incelemenin derhal peşinden tek hatali veyahut ihmalle karşılaşmamıştır.

* Kahramanmaraş’ın en elit kurumlarından biri var olan Bakım Merkezimizde 100’ün üzerinde ihtiyar ve engellimiz bulunuyor. Kurumumuzda hiçbir çalisan hiçbir misafirimize insanlık dışı davranmamaktadır. Ayrı olarak tekrar Bir takım medya kuruluşlarında bulunan aynı yatakta iki hasta kisi kalıyor şeklindeki haberlerde gerçeği yansıtmamaktadır. Zira 144 yatak kapasitesine sahip Bakım Merkezimizde 103 yatılı misafirimiz kalmaktadır. Bu haberden de anlaşıldığı benzeri kurumumuzu yıpratmak amaciyla oluşturulmaya çalışılan algı operasyonları emeline ulaşamayacaktır. Oluşturulmaya çalışılan algı operasyonları ile alakalı de bütün yasal haklarımızı kullanacağız.” DHA

aile Aile ve yasamsal siyasetler Bakanlığı gsm telefonu Kadın Kahramanmaraş kanser Ölüm sağlık
nihayet güncelleme: 21:57 13.12.2019
önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir