• Anasayfa
  • >
  • Güncel
  • >
  • Velayeti Verilen Kızını Almak İçin Adliyeye Giden Kadın, İcra Müdüründen Dayak Yedi! Kamera Kayıttaydı

Velayeti Verilen Kızını Almak İçin Adliyeye Giden Kadın, İcra Müdüründen Dayak Yedi! Kamera Kayıttaydı

  • 2 Months ago
  • 0

Ağrı’nın Doğubayazıt kazasinda boşanma davası sürerken, velayeti kendisine verilen kızını icra yoluyla eşinden almak amaciyla adliyeye giden E.G. (34) ile İcra Müdürü M.D. arasında dövüş çıktı. M.D.’nin kendisine sövdüğünü öne sürdüğü E.G.’yi yaka paça dışarı atması, güvenlik kamerasına yansıdı. Karşılıklı şikayet üstüne açılan davada İcra Müdürü M.D. ‘basit yaralama’ suçundan 1350 TL, E.G. ise ‘kamu görevlisine hakaret’ suçundan 10 bin 620 Lira kazanç cezasına çarptırıldı.

GEÇİCİ VELAYETİ ANNEYE VERİLDİ

Olay, dört Temmuz 2018’de Doğubayazıt Adliyesi’nde alana geldi. E.G. 11 senelik evliliğin derhal peşinden geçen sene eşi İ.G.’ye boşanma davası açtı. Dava sürerken, çiftin kızları M.G. (11), S.D. (10) ve erkek çocukları R.G.’nin (7) belli tek süre velayeti anneye verildi.

İCRA MÜDÜRÜ, GENÇ KADINI YAKA PAÇA DIŞARI ÇIKARDI

Eşi, kızı M.G.’yi alıp İstanbul’a götürünce E.G., çocuğunu icra yoluyla almak amaciyla adliyedeki İcra Müdürlüğü’ne gitti. Burada, İcra Müdürü M.D. ile E.G. arasında münakaşa çıktı. münakaşa kısa müddette dövüşe dönüştü. M.D. kadını yaka paça dışarı çıkardı, boğazından tutup yere attı. O anlar ise güvenlik kamerasına yansıdı.

İCRA MÜDÜRÜ ‘BASİT YARALAMA’ SUÇUNDAN kazanç CEZASI ALDI

Olayın derhal peşinden M.D. ile E.G. karşılıklı olarak şikayetçi oldu. Soruşturmanın derhal peşinden Doğubayazıt 3’üncü Asliye karar Mahkemesi’nde dava açıldı. Dava nihayetinde İcra Müdürü M.D. ‘basit yaralama’ suçundan 1350 Lira kazanç cezasına çarptırıldı, ‘hakaret’ suçundan ise salıverilme etti.

Mahkeme, E.G.’nin ise ‘kamu görevlisine hakaret’ suçundan 10 bin 620 Lira adli kazanç cezasına çarptırılmasına hükmetti. Her iki maznun amaciyla hükmün açıklama etmesi ertelendi.

“ÇOCUKLARIMIN GÖZÜ ÖNÜNDE BOĞAZIMI SIKTI”

Müdürün, çocuklarının gözü önünde kendisini dövdüğünü belirten E.G., şöyle konuştu:

“Çocuğumun velayetini almak üzere erken saatlerinde İcra Müdürlüğü’ne gittim. tek vakit müdürün gelmesini bekledim. İçeri girerek elimdeki evrakları kendisine verdim. İki çocuğum da yanımdaydı. Müdür M.D.’ye velayeti bende var olan hatri sayilir büyüklükte kızımın babasının yanında olduğunu, mahkeme tarafından kızımı almak amaciyla İcra Müdürlüğü’ne yönlendirildiğimi söyledim. Müdür benimle dalga geçti. bendeniz de reaksiyon gösterince münakaşa çıktı. Müdür ayağa kalkıp çocuklarımın gözü önünde boğazımı sıkıp, kafamı yer altına alıp dirseğiyle vurmaya başladı. tek vakit boğuştuk, çocuklarımın bağırması üstüne dahada ardindan müdür kapıyı açtı ve beni koridorda polislerin üstüne attı. Beni döven, çocuklarımı da döver diyerek o anki refleksle birlikte bendeniz de tekme attım. Yetkililere sesleniyorum; ‘şiddet yok, kadınlar dövülmesin’ diyorsunuz. İstanbul’a gidip çocuğumu alamıyorum, can güvenliğim yok. Kızıma kavuşmak istiyorum, bana muavin olunsun” diye konuştu.

İşte olay hatırandan fotoğraflar;

Kaynak: DHA
önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir