YASED başkanlığına Sargın seçildi

  • 7 Months ago
  • 0

YASED’in 38. alışılmış olan genel heyet Toplantısı endüstri ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın katılımıyla gerçekleştirildi. genel Kurul’da derneğin tertemiz asama yönetim heyeti ve denetim heyeti azaları belirlendi. tertemiz yönetim Kurulu’nun evvel toplantısında, yönetim heyeti Başkanlığı’na Boeing ülkemiz genel Müdürü ve Ülke Temsilcisi Ayşem Sargın seçildi.

SOCAR ülkemiz Üst Yöneticisi (CEO) Zaur Gahramanov, reis Vekili oldu. reis Yardımcılıklarına ise PwC ülkemiz Başkanı Haluk Yalçın, Siemens ülkemiz yönetim heyeti Başkanı ve CEO’su Hüseyin Gelis ile PepsiCo ülkemiz genel Müdürü Levent Yüksel seçildi.

YASED’in yönetim heyeti ve denetim heyeti azaları ise şu isimlerden oluştu: “Yönetim heyeti üyeleri; Aslı Başgöz, Antoine Aoun, Aykut Ferah, Cengiz Eroldu, Colman Deegan, Galip Alp Günvaran, İsmail İhsan Necipoğlu, Kıvanç Zaimler, Mete Hüsemoğlu, Murat Kansu, Mustafa Seçkin, Osman Okyay, Özgün Soy, Sinan Şahinbaş, Tolga Gürkan. denetim heyeti üyeleri; Ethem Kutucular, Güneş Söğütoğlu, Nesrin Tuncer.”

‘TÜRKİYE YATIRIMLARDA ÖNCELİKLİ ÜLKE OLACAK’

YASED’in tertemiz yönetim heyeti Başkanı Ayşem Sargın, istikbal dönemde, Türkiye’nin beynelmilel direk yatırım akışından dogruluk ettiği hissesi almasına ve yatırımlarda öncelikli memleket olarak konumlandırılmasına baz alinarak çalışmaların bütün hızıyla süreceğini belirterek, şunları kaydetti:

“YASED’in halk başta olmak üzere bütün platformlarda temsil ve etkinliğini artırmak önceliğimiz olacak. Geçmişte olduğu gibi, gelecekte de ülkemiz ekonomisinin gereksinim duyduğu yapısal reformların gerçekleştirilmesi ile alakalı öncül oyun üstlenerek, hemide halk ayni vakitte da yatırımcılar amaciyla kuvvetli ve emin tek çözüm ortağı olmaya ayni ritimde devam edeceğiz. dahada çok direk yatırım çekerek ülkemizin ahenk gösteren ücret kalkınmasına katkı sağlamak, çalışmalarımızın odak noktası olacak. Bunun amaciyla koşul olan bütün yapısal reformları destek vermek üzere kararlı, koordineli çalışmalar yürüten ve çözüm önerileri üreten kuruluş olmayı sürdüreceğiz. YASED olarak, 2019-2021 döneminde de yoğun tek çalışma programı bizleri bekliyor. Önümüzdeki dönemde, ülkemizin beynelmilel yatırım ortamını dahada da güçlendirmek üzere faal mesuliyet alacağız. Bunu yaparken, başta YASED üyesi şirketlerimizin derneğimizde tek eylem katkı veren takriben bin 400 kişilik üst düzey yöneticisi olmak üzere, bütün paydaşlarımızla yakın iş birliği içinde çalışmayı hedefliyoruz.”

AA

Tüm nihayet dakika haberleri amaciyla tıklayın.

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir