• Anasayfa
  • >
  • Güncel
  • >
  • Yüksekova’da Çobanlık Yapan Genç, Kardan F-35 Savaş Uçağı Yaptı

Yüksekova’da Çobanlık Yapan Genç, Kardan F-35 Savaş Uçağı Yaptı

  • 5 Months ago
  • 0

Hakkari’nin Yüksekova kazasinda inşaat işçiliği ve çobanlık yaparak geçimini sağlayan Mehmet Şerif Karahan, evinin önünde yoksun 25 dereceye varan soğuk havada kardan F-35 harp uçağı yaptı. harp uçağını 23 gün içinde yaptığını söyleyen genç, “Bunun maliyeti de baya çok oldu. İşçiliğiyle birlikte uçağın yapımına 7-8 bin Lira param gitti. bendeniz bu yaptığım F-35 uçağını İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu’ya armağan ediyorum.” dedi.

EVİNİN ÖNÜNE KARDAN F-35 SAVAŞ UÇAĞI YAPTI

tertemiz Mahalle’de yaşayan ve ulusal üretime destek Emelli 30 metre uzunluğundaki F-35 harp uçağını tek başına 23 gün içinde yapan Karahan, dahada evvel de helikopter, ev ve ayrım figürler yaparak kazada popüler vaziyete gelmişti. Her sene olduğu benzeri bu sene de bütün imkanlarını kullanarak F-35 harp uçağı amaciyla İhtiyaç duyulan bütün malzemeleri alan Karahan, evinin önünde 23 hergün tek uğraşın derhal peşinden kardan yaptığı uçağı görücüye çıkarttı.

“23 GÜNÜMÜ ALDI, MALİYETİ 7-8 BİN LİRA OLDU”

F-35 harp uçağını yapan Mehmet Şerif Karahan, küçükken yaptığı ayrım şekillerden dolayı herkesin kendisiyle dalga geçtiğini belirterek, “Savaş uçağı 23 günümü aldı. Bunun maliyeti de baya çok oldu. İşçiliğiyle birlikte uçağın yapımına 7-8 bin Lira param gitti.

“İÇİŞLERİ BAKANIMIZ SOYLU’YA HEDİYE EDİYORUM”

Cumhurbaşkanımızın dediği gibi, ‘bizde kendisinin göbeğimizi kendimiz keselim, kendisinin uçağımızı kendimiz yapalım’ diyoruz. bendeniz de türk mali ve ulusal üretime destek veriyorum. Bende onun amaciyla F-35’i yaptım. bendeniz bu yaptığım F-35 uçağını İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu’ya armağan ediyorum. Onu kendime misal aldığım amaciyla bu uçağı yatım. bakanimiz Süleyman Soylu’dan bana bekçilik görevi verilmesini rica ediyorum. ” dedi.

Karahan, herkesi yaptığı F-35 harp uçağını görmeye çağrı etti.

İşte yapımı 23 vakit süre gelen kardan F-35 harp uçağından kareler;

Kaynak: İHA
önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir